W naszym przedszkolu od wielu lat realizuje się treści z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej. Dzieci poznają przyrodę, prawa nią rządzące oraz współzależności w niej występujące. Dostrzegają czynniki sprzyjające i zagrażające przyrodzie. Klina Kołodziej z grupy 6 latków pani Ewy Wawrzyniak otrzymała wyróżnienie w konkursie ekologicznym pt. „Bo ziemia płacze gdy ją człowiek brudzi” . 6 latki pani  Ewy  reprezentowały też nasze przedszkole  4 czerwca w Międzyprzedszkolnym Turnieju Ekologicznym w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Żarach. Ponadto Wiktoria Skrzypczak zajęła I Miejsce, Aleksander Bartocha III Miejsce a Katarzyna Mermer wyróżnienie w konkursie plastycznym „Dziecko w świecie przyrody”. Przedszkolaki poczuły się współodpowiedzialne za obecną przyszłą jakość naszego życia na naszej ziemi. Napisała: Ewa Wawrzyniak