Dnia 28 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata".  Na powitanie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę o Ziemi i rozpoczęły sprzątanie placu przedszkolnego. Dzielne przedszkolaki, w lateksowych rękawiczkach, wiedzą, że śmieci trzeba wyrzucać do kosza i dlatego wysprzątały wszystko - nie zapominając o segregacji. Po ciężkiej pracy wróciliśmy do swoich grup i z zebranych plastików i papierów tworzyliśmy przepiękne stroje, które zaprezentowaliśmy. Było jak na prawdziwym pokazie: scena, muzyka, modele i modelki oraz przepiękne stroje z recyklingu. Odwiedził nas również pan leśniczy, który opowiedział jak trzeba dbać i chronić las. Pokazał, jak wyglądają małe sadzonki drzew i jedną posadziliśmy w naszym przedszkolu. Na zakończenie były przepyszne, pieczone ziemniaki, które zjedliśmy na podwieczorek. Napisała: A. Mikołajczuk