27 Finał WOŚP w przedszkolu- Oj działo się działo!

      Od dwudziestu lat nasze przedszkole nosi imię Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia 2019 r., już po raz kolejny przedszkole było przygotowane do kolejnego finału. Tym razem graliśmy dla dzieci małych bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Koncert rozpoczęto o godz,.12.00,  pani dyrektor Jolanta Baworowska oficjalnie zaprosiła na orkiestrowe granie. Koncert poprowadziły panie Beata Szumańska i Inez Tofil. Na początku wystąpił personel przedszkola z piosenką „ Wszyscy razem”. Następnie wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, które do swoich występów przygotowywały się od kilku tygodni. W koncercie wzięły udział dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli: MP2, MP7, MP8, MP10. Jak co roku, nie zabrakło pokazów Karate, w wykonaniu uczniów Szkoły Karate Kontra, prowadzonej przez pana Sebastiana Końcowika. . Swoje umiejętności zaprezentowali także absolwenci naszego przedszkola – Alicja  Ksiuk z  koncertem wokalnym i Kacper Kowalczyk z koncertem gitarowym. Między występami artystycznymi odbywały się gorące licytacje owsiakowych gadżetów. Ofiarodawcami gadżetów na licytacje i do orkiestrowego sklepiku byli: Fundacja WOŚP, Albinowska Adrianna- Szkoła Językowa OXFORD, Bartocha Aneta i Andrzej, Baworowska Jolanta, Bednarz- Paszkowska Marta, Biskowska Katarzyna, Babcia Szymańczyk Leny, Cichocka Barbara, Corn Wojciech, Czajkowski Marek, Czarnecki Zbigniew, Jaskulska Anna, Karpińska Beata, Kołodziej Elżbieta, Koszela Katarzyna, Ostrowska Elżbieta, Pisarscy Beata, Jacek, Przedwojski Marek, Karl-Esser Jadwiga, Sawicki Marcin, Bartek Firma „ GLOBI”, Styś Danuta, Świdkiewicz Katarzyna, Stodulska Paulina, Szumańska Beata, Ślawscy Anna, Eugeniusz, Warsztaty terapii Zajęciowej w Żarach, Wilczyńska- Szuter Ewa, Zaworscy Anna i Przemysław, Zofia Solińska. Tak, jak w latach ubiegłych – w organizacji Finału ogromnie pomógł nam pan Wojciech Andruszkiewicz z Firmy Balonowy Świat. W zbieraniu pieniędzy dla Fundacji wsparli nas wolontariusze ( absolwenci naszego przedszkola) kwestujący na mieście. W przedszkolnej kawiarence można było się napić kawy, herbaty, spróbować świeżo wyciskanych soków oraz delektować się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców. Składamy im gorące podziękowanie. 27 Finał WOŚP zakończyliśmy przedstawieniem teatralnym w wykonaniu pracowników przedszkola pt. „ Kopciuszek”. Dzięki gorącym sercom, ogromnemu zaangażowaniu oraz chęci pomocy potrzebującym 27 finał uważamy za bardzo udany!!!

Zebraliśmy 27 648,28 zł, razem będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!!! SIEMA!!!

                                                                                                                                               Alina Kasperska